بلاگ

ادویه زرد چوبه و فواید آن

فواید و خواص زردچوبه

زردچوبه و خاصیت های مهم آن برای بدن

از زردچوبه ، این ادویه خارق العاده چه می دانید ؟ آیا از خاصیت های مهم زردچوبه خبر دارید ؟ میدانید که باعث زیبایی پوست ، از بین رفتن سرطان ، درمان آلزایمر و درمان پوکی استخوان می شود ؟ میدانید که استفاده از آن می تواند به درمان افسردگی و افزایش امید به زندگی شما شود ؟! با ما باشید تا بیشتر در این باره به شما توضیح دهیم . این روز ها استفاده از این ادویه بسیار مرسوم شده است . پس بد نیست که اندکی راجع به آن اطلاعات داشته باشیم .

درمان آلزایمر با زردچوبه !

از جمله بیماری های شایعی که این روز ها بسیاری از سالمندان اروپایی از آن رنج میبرند ، داشتن آلزایمر و بیماری های مربوط به حافظه است . مصرف الکل ، رعایت نکردن نکات بهداشتی در تغذیه ، عدم ورزش می تواند شما را در دوران پیری به آلزایمر و کمبود حافظه دچار کند . یکی از درمان این معضل استفاده از زردچوبه در دوران جوانی می باشد .

خواص و فواید زرد چوبه

جلوگیری از پیری و بیماری های آن

همه میدانیم که با افزایش سن و کهولت بسیاری از بیماری ها مانند الزایمر ، در مفاصل ، پیرچشمی و … به سراغ ما می آید . در کنار ورزش کردن ، رعایت نکاتی اصلی در تغذیه باعث می شود که شما در سنین بالا به هیچ کدام یک از این امراض دچار نشوید . علاوه بر دوری از مصرف دخانیات و الکل ، سعی کنید مقداری زرد چوبه را در برنامه غذایی خود بگنجانید تا از خاصیت و فواید بی نظیر آن بهره مند شوید .

از بین بردن چین و چروک صورت

چین و چروک صورت یک مشکل است که تقریبا بسیاری از افراد جوان به خصوص خانم ها از آن رنج می برند . عده بسیاری به دکتر های پوست مراجعه می کنند و از چین های موجود در سطح پوست خود گله می کنند . به غیر از روش های درمانی مانند لیزر و بوتاکس ، از ماسک زرد چوبه که خاصیت بسیار زیادی دارد نیز میتوانید استفاده مفیدی کنید .

پاکسازی پوست با زردچوبه

قطعا نوجوانان را دیده اید که در سنین پایین صورت آن ها پر از لک و پیس می شود . همه آن ها می خواهند پوستی صاف و شفاف داشته باشند تا اعتماد بنفس آن ها حفظ شود . اما چاره چیست ؟ یکی از راه حال های خوب و بسیار تضمینی استفاده از زردچوبه است که پیشنهاد می کنیم از ماسک آن به دفعات در طول هفته استفاده کنید . تا شاهدی پوستی صاف و زیبا باشید .

درمان درد مفاصل با زردچوبه

در صورتی که از شیر و زردچوبه استفاده کنید ، هرگز در دوران کهن سالی چیزی به نام درد مفاصل را تجربه نخواهید کرد ! طبق آماری که در سال ۲۰۰۶ از بیماران ایسلند بدست آمد ، بسیاری از آن ها به وعده های غذایی اهمیت زیادی نمیدادند و هرگز از ادویه های گیاهی استفاده نمی کردند . با مصرف هفتگی ۱ قاشق مربا خوری زرد جوبه از درد مفاصل فاصله بگیرید و سالمندای آسانی را تجربه کنید .

دیدگاهتان را بنویسید