بلاگ

ادویه کاری و خواص آن

ادویه کاری و خواص آن

این روز ها همه رستوران ها از ادویه کاری برای خوش طعم کردن طعم غذاها استفاده می کنند . اگرچه این ادویه بیشتر در کشور های آسیایی مانند هندوستان ، ایران ، پاکستان و … بسیار مطرح بوده است . اما هم اکنون تمامی دنیا مانند آمریکا و اسپانیا از ادویه کاری برای طعم دادن به غذاها و یا سالاد ها بهره می برند . اما سوالی که اینجا مطرح می شود این است که کاری چیست ؟ خواص آن کدامند ؟ در چه مواردی می توان از آن استفاده کرد . و موارد منع مصرف این ادویه در کجاست ؟ با ما همراه باشید تا اطلاعاتی کامل و جامعی را در این باره به شما مشتریان و بازدیدکنندگان ارائه دهیم .

 

ادویه کاری و خواص آن

ادویه کاری ، نوعی افزودنی به غذاهای گوناگون است که با استفاده از ترکیب دارچین ، زردچوبه ، هل بدست می آید . البته فلفل نیز همیشه در ترکیب سازنده وجود داشته که باعث مزه اصلی آن می شود . همچنین باعث افزایش گرمی بدن و ضربان قلب خواهد شد . از جمله خواص دیگری که این ادویه برای فرد دارد این است که باعث شده تا فرد مصرف کننده میل کمتری به غذاخوردن در وعده بعدی شود .

 

خواص ادویه کاری

همیشه پزشکان و دکتر های طب سنتی مردم را به استفاده از کاری در وعده های غذایی تشویق می کنند . دلیل آن هم این است که این ادویه باعث افزایش آنتی اکسیدان در افراد می شود . که نتیجه آن کاهش ابتلا به انواع سرطان است . به طور میانگین مردانی که حداقل یک بار در هفته از این ادویه مصرف می کنند . تا ۳۰ درصد کمتر به سرطان پرستات دچار می شوند .همچنین کاری باعث می شود تا کمتر به سرماخوردگی دچار شوید . همچنین بسیاری از پزشکان تغذیه هنگام نسخه نوشتن برای بیماران خود ، استفاده از کاری را تجویز می کنند . این ادویه به دلیل افزایش دمای خون باعث میشود کالری بیشتری در فرد سوزانده شود . علاوه بر موارد ذکر شده در بالا ، موارد زیر نیز از جمله خواص جادویی این ادویه هستند که به طور مختصر و لیست شده برای شما بیان می کنیم :

  • کاری خاصیت ضد افسردگی دارد .
  • کاری خاصیت ضد التهابی دارد و با درد مفاصل مقابله می کند .
  • باعث بهبود عملکرد حافظه می شود .
  • در درمان بیخوابی موثر است .
  • اضطراب را تا حد بسیاری کاهش می دهد .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید