بلاگ

طرز درست کردن ادویه کاری در منزل

ترکیب ادویه کاری بستگی به مکان جغرافیایی که فرد در آن زندگی می کند و تمایل خود فرد و استفاده از مقدار و نوع ادویه دارد. در صورت استفاده از فلفل و پاپریکا در این ادویه، رنگ ادویه به قرمزی می زند و اگر از پودر کاری که در واقع پودر آسیاب شده نوعی برگ و گیاه هست، استفاده شود رنگ ادویه کاری به سبزی می زند. اگر میزان زردچوبه ادویه کاری بیشتر باشد رنگ ادویه کاری به زردی می زند.

 

 

در واقع رنگ ادویه کاری بستگی به میزان استفاده سرآشپز از مواد و ترکیب آن ها دارد. این ترکیب هیچگاه به یک اندازه مشخص نیست. این ترکیبات را در منزل می توان بنا بر سلیقه افراد بکار برد. رنگ و طعمش دست خود شماست. یکی تندی بیشتر را دوست دارد و از فلفل قرمز و پاپریکا بیشتر در آن استفاده می کند و رنگ غذایش به تبع ادویه اش قرمز رنگ می شود. حالا یکی دوست دارد بوی ادویه اش بوی کاری بدهد و در نتیجه از پودر کاری بیشتری در ادویه خود استفاده می کند که رنگش به سبزی می زند. تمام این موارد بستگی به تمایل شخص استفاده کننده دارد.

 

پودر کاری یکی از محبوب ترین ادویه ها در قاره آسیا محسوب می شود و در بسیاری از غذاها همچون خورشت کاری مرغ استفاده می شود. پودر کاری مخلوطی ماهرانه و بی نظیر از چند نوع ادویه گوناگون است که باعث بوجود آمدن این ترکیب و طعم خاص شده است. ترکیبات این ادویه اعم از پودر گشنیز، پودر فلفل، پودر زردچوبه، پودر دارچین، پودر دانه هل، پودر زیره و پودر چیلی است؛ رنگ این ادویه بستگی به مقدار ترکیبات آن دارد؛ اگر از پودر فلفل قرمز استفاده می کنی رنگ ادویه شما قرمزی بیشتری دارد و اگر از زردچوبه استفاده می کنی رنگ ادویه شما زردتر است. تمامی اندازه ها و مقدارها بستگی سلیقه و ذائقه فرد استفاده کننده دارد. توصیه ما به شما این است که ادویه را بعد از ترکیب در فریزر نگهداری کنید تا عطر، بو و دوام بیشتری داشته باشد.