بلاگ

سه دلیل اصلی استفاده از ادویه در غذا

برای بهبود وضعیت سلامت بدن خود می توانید کمی ادویه به غذاهای خود اضافه کنید. با تحقیقات صورت گرفته در سراسر جهان میل استفاده بیشتر به انواع ادویه ها در رژیم های غذایی مختلف در بین اقوام مختلف را نشان می دهد. در ادامه به سه دلیل اصلی استفاده از انواع ادویه اشاره می کنیم.

 

۱- تسهیل کاهش وزن:

با استفاده روزانه از انواع ادویه در رژیم های غذایی خود کمک شایانی به کاهش وزن خود خواهید کرد. همچنین تحقیقاتی که از سوی متخصصان سلامت در دانشگاه کالیفرنیا انجام شده است به این نکته اشاره دارد که استفاده فلفل بدن را مجبور به سوزاندن کالری بیشتر می کند. استفاده از قرصی که از فلفل تهیه شده است به زنان و مردان کمک می کند تا چربی های بیشتری را در بدن خود بسوزانند.

 

 

۲- کاهش خطر ابتلا به انواع سرطان:

ترکیب شیمیایی به نام «کاپساسین» در فلفل وجود دارد که تاثیر بسیار مثبتی در افزایش فعالیت گیرنده های سلولی در سطح روده می شود.

این گیرنده های سلولی با فعالیت مداوم خود در بدن انسان می توانند رشد تومورهای سرطانی را به حداقل برسانند. کاپساسین نه تنها باعث کاهش خطر تشکیل تومورهای سرطانی شده بلکه باعث افزایش طول عمر انسان نیز می شود.

 

۳- افزایش توان جنسی:

تحقیقات از دیرباز به نقش برخی ادویه ها در افزایش توان جنسی اشاره کرده اند. علاوه بر موضوع اشاره شده یک مطالعه که در مجله بین المللی تحقیقات در سال ۲۰۱۱ میلادی منتشر شده به نقش جنسینگ و زعفران در افزایش قوای جنسی در افراد مختلف اشاره دارد. البته باید به این نکته اشاره نمود که متخصصان از میزان مصرف ادویه ها در افزایش قوای جنسی مطمئن نیستند.