بلاگ

بررسی تشخیص وجود تقلب در ادویه فله ای

آیا می توان هرگونه آلودگی یا تقلب در ادویه فله ای را در بازار تشخیص داد؟

 

متاسفانه پاسخ ما به این سوال فنی است چون تشخیص هرگونه آلودگی و یا تقلب در محصولاتی که به صورت پودر درآمده است کار افراد عادی نیست و باید به آزمایشگاه مختص به این کار مراجعه نمود. باید به این نکته اشاره نمود که همیشه به مغازه ای که ادویه فله از آن خریداری می کنید توجه خاصی داشته باشید.

 

این محصولات نباید خارج از محیط مغازه و در معرض گرما، نور آفتاب، آلودگی هوا و یا هر نوع آلودگی دیگری قرار داشته باشند. به طور مثال زمانی که شما حبوبات را به صورت باز خریداری می کنید قبل از مصرف آن را می شویید که آن را عاری از هرگونه آلودگی بکنید ولی چنین چیزی در مورد ادویه ها وجود ندارد زیرا امکان شستن ادویه وجود ندارد لذا همیشه در زمان خرید باید به آن توجه ویژه ای داشت. البته بیشتر ادویه ها پیش از مصرف، در غذا جوشیده و پخته می شوند و آلودگی های میکروبی آن ها از بین می رود ولی اگر ادویه ای را به صورت خام استفاده می کنید حتما از انواع معتبر و بهداشتی آن استفاده کنید.

 

اگر می توانید ادویه را به شکل اصلی خود نگه دارید و در زمان مصرف آن را آسیاب کنید؛ به این ترتیب، بیشتر، طعم و عطرشان حفظ می شود. ادویه های آسیاب شده تا ۶ ماه قابلیت نگهداری را دارند. به دلیل اینکه اکثر ادویه ها منشا خاکی دارند و به انواع میکروب های خاک آلوده هستند توصیه می شود از انواع استریل شده آن در بسته بندی بهداشتی استفاده نمایید.